Změnit velikost textu

Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Na co si dát pozor při koupi ojeté Tigry?
PříspěvekNapsal: 18 črc 2004 00:43 
Tigrátko
Tigrátko

Mohlo by to vyznit jako ojeta tigrice,ale v utery se jedu podivat na tigru 1.6 rv.97 klasicka vybava+sibr dovoz z nemecka,serviska pry je a stav taky velice dobry,najeto PRY! 77k Km. Sam autum az tolik nerozumim a proto bych rad vedel na co si konkretne mam dat u Tiger pozor.diky za VCASNY rady :)

Předmět příspěvku: Re: Na co si dát pozor při koupi ojeté Tigry?
PříspěvekNapsal: 18 črc 2004 10:03 
Tigrátko
Tigrátko

Radši si sebou vem někoho kdo autom rozumí. Ja jsem si myslel že sem koupil dobře ale časem se tam oběvilo dost závad kterých jsem si nevšiml. :wink:

Profil Poslat e-mail  

PříspěvekNapsal: 18 črc 2004 12:12 
Tigrátko
Tigrátko

adzin píše:
Radši si sebou vem někoho kdo autom rozumí. Ja jsem si myslel že sem koupil dobře ale časem se tam oběvilo dost závad kterých jsem si nevšiml. :wink:

to je trochu problem,kamos co je automechanik nema vecne cas.Neco sem vycetl v knize navstev na webujako sou ty svetla,barva kolem ok na lano,chod motoru,cisla na oknech atd.Je to v Liberci,nebydlite nekdo kousek odtamtud ? :)

Předmět příspěvku: Moc toho neni...
PříspěvekNapsal: 19 črc 2004 10:56 
Tygříček
Tygříček

Pri koupi ojetiny plati v zasade vsude to same - zadne zjevne uniky kapalin, zadne divne zvuky z motoru, klepani rizeni a hniloba a vule na kolech, dobre brzdy, tlumice... atd. atd.
U Tigry bych se navic zameril (do roku 95) na korozi (Opel do te doby moc dobre neumel antikorozni ochranu), no a pak asi na to, jak slape motor. Jestli nesviti kontrolka ECU, jestli bezi pravidelne a dobre startuje. Pak se zamer na elektriku (sibr, okynka) - to obcas zlobi. No a na celkovy stav vyfuku.

Brkni se, jestli take nebyla bourana, da se to poznat podle jinych svetel - druhovyrboa DEPO je svetlejsi nez puvodni VALEO a VALEO ma tu nevyhodu, ze se obcas mlzi. U DEPO svetel se to moc nestava. No a navic - predni naraznik - ma dole, v dire pro oko, kolem toho oka v tom miste cernou cast, aby se prave pri tazeni lanem, to misto neomlatilo a tak je to cele cerne - na druhe strane, je ten samy vyklenek, ovsem uz bez otvoru pro oko a ten je ale take cely cerny. Pokud je to v barve vozu, je to spatne a naraznik neni puvodni, ci byl prestrikan.
No a pokud bys to prolezal do dusledku a mel treba i naraznik dole, nemelo by byt nic hnuto, za prednim naraznikem je vyztuha, molitan, ja nevim co vsechno, to same vzadu.
Dily jsou vetsinou oznaceny GM, VALEO, BOSCH, DELCO-REMI, atd...
Ona Tigra je uz v celku dobre a spolehlive auto.

Předmět příspěvku: Re: Moc toho neni...
PříspěvekNapsal: 19 črc 2004 11:10 
Tigrátko
Tigrátko

Tom Kranich píše:
Pri koupi ojetiny plati v zasade vsude to same -.

Diky za rady v podstate toto sem uz cetl v navstevni knize,ale je tu par dalsich detajlu ktery tam nebyly.S tim naraznikem to je asi tezky,protoze vsechny autaz venku sou prej bourany a i nemci pretaceji tachometry atd.takze naraznk uz puvodni byt nemusi.Ty svetla uz budou vypovidat o vetsi rane na ty se asi zamerim vic.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20 črc 2004 10:59 
Administrátor
Administrátor

nejlepsi by bylo sehnat tigru od 96 a vejs 8)

Profil Poslat e-mail  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20 črc 2004 21:51 
Az od 97 ty maj jinsi zepry lepsi podvozky, moznost 4 airbagu a jeste nejaky vychitavky v elektronice

Předmět příspěvku: Koupit Tigru
PříspěvekNapsal: 30 srp 2006 12:13 
No nechci se do koupě Tigry nějak plést ale ze 17 vozů co jsem vlastnil, bylo 13 malých sporťáčků.Nejvíce mi vyhovovala Honda Civic CRX na které jsem měl naběháno 280 tis.km.Při tom tento vůz byl téměř bezporuchový.Nyní mám Tigru l,4 rok 99,přečipovanou na 74 kw a jsem dost zklamán.Ne ani tak výkonem-ten motor je na čtrnáctistovku jedinečný,ale vůz je nadprůměrně poruchový.Na ppříklad:ložiska zadních kol,nefungující benzinoměr,blikání kontrolky řídící jednotky,kontrolky na palubní desce,prasklá hadice posilovače řízení,sklapování opěradel a nyní šrotování někde vzadu v brzdovém bubnu.Takže pokud mohu radit-tak japonce.Tyto auta jsou výkonné,líbivé,bezporuchové.Ale dražší a to včetně součástek.Tigra je tak trochu "fórový"vůz.

Předmět příspěvku: Re: Koupit Tigru
PříspěvekNapsal: 30 srp 2006 12:37 
Komárolapka alkoholická

pohlaví: Muž
[
no, tak to ste zrovna narazil na špatný vůz, 95 % lidí který znám, a mají tigru, tak si nikdo nestěžoval, že by ty opravy byli zase tak rozsáhlé, záleží hodně na kusu, a na štěstí, a to asi u každého ojetého vozu, tak bych přímo na Tigru nic nesváděl, mám jí krátce, a sem sní opravdu spokojený, a předtím sem měl starší hondu, ale tigru bych za ní fakt neviměnil.. :-(

Profil Poslat e-mail  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30 srp 2006 12:46 
Master Tigr - Tigřice
Master Tigr - Tigřice

Neni to moc ferovy vyrovnani. Hondy jsou znamy tim, ze jsou nadprumerne bezporuchovy. Opely spis patri do prumeru. Zato dily na Opley jsou levnejsi nez na Hondu. A jak rika JanysS8K: zalezi hodne na kusu.

Obrázek

Profil Poslat e-mail  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31 srp 2006 02:47 
Master Tigr - Tigřice
Master Tigr - Tigřice

je fakt ze hodne zalezi na kusu a jak se o ni predchozi a nynejsi majitel stara ja uz ji mam pres tri roky a musim zaklepat zadny vazny problem zatim jen samy "prkotiny" ale vzhledem k stari a poctu kilometru je to v pohode

Opel Tigra 1.6 r.v.1995
Opel Tigra 1.6 r.v.1994
Opel Combo Tour 1.3 CDTI r.v.2007
Skoda Octavia 1.9 TDI r.v.2000
Skoda PickUp MTC Pohřební vůz r.v.1994
VW T5 1.9 TDI PD r.v.2008

Profil Poslat e-mail  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12 pro 2006 14:24 
Master Tigr - Tigřice
Master Tigr - Tigřice

Images: 0
nazdar Tome dlooouho jsEs tu neukazal... :mrgreen: 8-)

Už mi skoro nebije srdce :-) Nemam rád ECOtec tfuj :-) a zloděje ...:-( Did you kick your cat today ???;-) Fabien RychláSlečna černá metla find me if you can - obličejovákniha - Joalozevs z Bítlzevsi - mob. 603856639

Profil Poslat e-mail  

PříspěvekNapsal: 25 čer 2009 21:06 
Tigrouš
Tigrouš

Images: 8
Kraj: Pardubický
Super, přesně něco takovýho jsem hledal, už vážně uvažuju o koupi Tigry a brzo se pojedu na jednu podívat. Problém je v tom, že hledám Tigru, která je na LPG a těch se moc nevyskytuje, ale aspoň teď aspoň trochu vím, co zkontrolovat a na co si dát pozor. Kdyby ještě měl nějaké připomínky, co vyzkoušet, než něco koupím, tak budu moc rád.

(depozit) Škoda 120 LPG(motor 130, startér felicia, sedačky rapid, pokovená skla)

Profil Poslat e-mail Osobní albumm  

PříspěvekNapsal: 26 čer 2009 22:14 
Master Tigr - Tigřice
Master Tigr - Tigřice

Kraj: Hl. M. Praha
Nejdřív bych si vyblikal závady navod je tady na foru.koukal bych jak moc je schnilá zadní lemy a hlavně nádrž,přední zadní narazník pod ním a prahy. ja tio neudělal a dojel jsem na to :-(.a nosníky

Ahoj, jmenuji se Karel a jsem kluk z vesnice, jako každý správný Pražák. Rád ze sebe dělám bambulu, poněvadž jsem bambula a tudíž se nemusím přetvařovat. Mezi mé záliby patří vyplňování dotazníků, kresba uhlem, tkaní.

Profil Poslat e-mail  

PříspěvekNapsal: 27 čer 2009 10:27 
Tigrouš
Tigrouš

Images: 8
Kraj: Pardubický
A neměl bys přímej odkaz na ten návod na vyblikání závad?
Vyhlídnul jsem si krásnou černou Tigru rok 99 v německu, ale majitel píše, že auto je plně pojízdné, jen má vadnou hlavu, ale motor perfektní. Je to 1.4 za 1700eur. Zajímalo by mě ale, jestli je problém sehnat novou nebo jetou hlavu, za kolik a jestli je výměna v pohodě, nebo se ještě hodně prohnu? Hodně si toho udělám doma, ale Opela jsem ještě neměl a 16V hlavu jsem taky ještě nesundával. Je možnost někde stáhnout komplet servisní příručku?

(depozit) Škoda 120 LPG(motor 130, startér felicia, sedačky rapid, pokovená skla)

Profil Poslat e-mail Osobní albumm  

Přejít na stránku 1, 2  Další